Medycyna

Pieluchomajtki dla seniorów. Gdzie je kupić? Czy można otrzymać refundację?

Nietrzymanie moczu dotyka wielu osób starszych. W takiej sytuacji rozwiązaniem są pieluchomajtki, które poprawiają codzienny komfort. Gdzie można je zakupić? Czy na takie produkty można otrzymać refundację?

Pieluchomajtki to wyroby higieniczne stosowane przy problemach z nietrzymaniem moczu u osób w każdym wieku. Najczęściej dolegliwości te dotykają seniorów, osób obłożnie chorych, niepełnosprawnych. Szeroka gama wariantów tych wyrobów powoduje, że można dopasować je indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Gdzie zakupić pieluchomajtki dla dorosłych?

Obecnie pieluchomajtki oferowane są w wielu sklepach, między innymi w aptekach, sklepach z zaopatrzeniem medycznym. Prowadzą one sprzedaż różnych wyrobów chłonnych dla dorosłych.

Zamówienia na pieluchomajtki można składać dzisiaj także za pośrednictwem internetu. To wygodna opcja, ponieważ zamówienie jest wtedy dostarczane bezpośrednio do domu.

Czy dostępna jest refundacja na pieluchomajtki?

Pacjenci, którzy podlegają ubezpieczeniu NFZ, mogą otrzymać dofinansowanie na zakup pieluchomajtek. Dostępna refundacja NFZ umożliwia zakupienie ich w niższej cenie, co stanowi dodatkowe wsparcie dla pacjentów oraz ich opiekunów.

Aktualnie refundacja pieluchomajtki oraz na inne wyroby medyczne jest dostępna na prostszych zasadach. Od początku 2020 roku można korzystać ze specjalnego systemu elektronicznego, który pozwala na wystawienie i zweryfikowanie wniosku, dlatego nie trzeba już udawać się osobiście do oddziału NFZ.

Jak otrzymać refundację NFZ na wyroby chłonne?

Refundacja na wyroby chłonne, w tym pieluchomajtki oferowana jest w dwóch wariantach:

  • kod P100 – nietrzymanie moczu związane z dolegliwościami nowotworowymi, przysługuje refundacja 100% z limitem ceny 77 zł
  • kod P101 – nietrzymanie moczu neurogenne i nieneurogenne, przysługuje refundacja 70% z limitem ceny 90 zł

Jak juzyskac refundacje kod P101 lub P100? Konieczne jest otrzymanie zlecenia od lekarza upoważnionego do jego wystawienia. Zlecenie może być wystawione na 3 miesiące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *