Medycyna,  Porady

Kup zestaw infuzyjny Quick Set Medtronic w internecie i skorzystaj z refundacji NFZ

Nowoczesne zestawy infuzyjne dla diabetyków korzystających z pomp insulinowych można kupić z refundacją przez internet – dofinansowanie dotyczy także popularnych zestawów Quick Set Medtronic.

Za pomocą pomp insulinowych osoby z cukrzycą mogą prowadzić komfortowy, aktywny tryb życia. Wkłucie – zestaw infuzyjny do pompy transportuje wtedy insulinę bezpośrednio do tkanek ciała, by zapobiegać hipoglikemii. Niezbędne wyposażenie oferuje każdy sklep dla diabetyka, a dzisiaj z takiej oferty można skorzystać również online.

Quick Set Medtronic – zestawy infuzyjne do pomp insulinowych

Firma Medtronic dostarcza nowoczesne wyposażenie dla diabetyków. Pompy insulinowe i zestawy infuzyjne MiniMed stanowią popularny wybór wśród wielu osób z cukrzycą typu 1, która wymaga stałego dostarczania insuliny.

Jednym z najpopularniejszych zestawów infuzyjnych Medtronic jest Quick Set przeznaczony do pomp MiniMed. To zestaw, z którego mogą korzystać osoby dorosłe i dzieci.

Najważniejsze cechy zestawu infuzyjnego Quick Set Medtronic:

  • teflonowa kaniula z wkłuciem pod kątem 90 stopni
  • łatwe zakładanie dzięki Quick-Serter
  • możliwość odłączenia w miejscu infuzji
  • „kliknięcie” przy podłączeniu
  • odpowietrzniki redukujące zablokowanie insuliny
  • różne kaniule i dreny do wyboru

Refundacja Medtronic Quick Set – uprawnienia i cena

Osoby ubezpieczone w NFZ mogą skorzystać z refundacji na wyroby Medtronic, w tym na zestawy infuzyjne Quick Set. Refundacja Medtronic dostępna jest dla diabetyków z cukrzycą typu 1.

Z refundacją na Quick Set cena zestawu zależna jest od uprawnień pacjenta:

  • pacjenci do 26. roku życia i kobiety ciężarne – refundacja 100%
  • pacjenci od 26. roku życia – refundacja 70%

Osoby ze 100% refundacją nie muszą dopłacać do zestawów infuzyjnych. Osoby znajdujące się w drugiej grupie płacą 90 zł miesięcznie, 180 zł za dwa miesiące i 270 zł za trzy miesiące. Uprawnionym osobom przysługuje 10 sztuk wkłuć miesięcznie.

Zestaw infuzyjny Quick Set Medtronic z refundacją przez internet

Wkłucia insulinowe niezbędne do korzystania z pomp insulinowych można obecnie zakupić w sklepach internetowych – przy zamówieniu online dostępna jest także refundacja Medtronic na zestawy Quick Set. By skorzystać z refundacji, należy wypisać formularz i podać w nim dane ze zlecenia na zaopatrzenie medyczne. Sklep dla diebtyka przesyła zamówienie do klienta bezpłatnie.

Zatem dzięki refundacji na Quick Set cena wkłuć jest znacznie niższa – to duże udogodnienie dla osób z cukrzycą typu 1, a możliwość zakupu wyposażenia przez internet dodatkowo oszczędza czas na realizacji zlecenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *