Strefa piękna

Jak kupić dobre pończochy samonośne? Rodzaje, rozmiary i porady

Pończochy samonośne są bardzo wygodne w noszeniu, ponieważ nie wymagają używania paska. Jak kupić odpowiednie pończochy tego typu dla siebie? Przyglądamy się bliżej ich rodzajom i rozmiarom, a także doradzamy, jak je dobrać i co zrobić wtedy, gdy opadają.

Rodzaje pończoch samonośnych – jakie warto kupić?

Producenci oferujący pończochy samonośne mogą obecnie zaoferować je w wielu wariantach, które świetnie nadają się do codziennych stylizacji, a także na wyjątkowe okazje, na przykład na randkę, imprezę.

Samonośne pończochy można kupić na www.gabriella.pl/samonosne/ jako cienkie, półprzezroczyste, ale również grubsze i kryjące. Obecnie bardzo popularne są te wzorzyste, na przykład z pionowym szwem z tyłu, motywami kwiatowymi, kropeczkami czy serduszkami. Są dostępne również jako pończochy kabaretki z dużymi i mniejszymi oczkami.

Pończochy te wykończone są mankietem, pod którym znajdują się silikonowe paski. Ich zadaniem jest przytrzymywanie pończoch w miejscu i zapobieganie ich opadaniu. Mankiety mogą mieć również różne wzory, na przykład koronkowe, z paskami czy motywami geometrycznymi.

Jak dobrać rozmiar pończoch samonośnych?

Samonośne pończochy są oferowane przez producentów w kilku rozmiarach. Jak dobrać rozmiar do swojej sylwetki?

Najczęściej stosowane są dwie skale, według której podaje się rozmiary pończoch:
– skala ubraniowa – obejmuje ona wtedy rozmiary jak S, M, L, XL
– skala numeryczna – obejmuje ona rozmiary jak 1, 2, 3, 4 albo 1-2, 3-4, które odpowiadają skali ubraniowej

Im wyższy numer skali numerycznej, tym dłuższe i szersze będą pończochy, dlatego te w mniejszych rozmiarach są przeznaczone dla kobiet niższych i drobniejszych, a te w większych dla wyższych i tęższych.

Warto spojrzeć na tabele rozmiarowe producentów, które zawierają wzrost oraz obwód bioder. Na podstawie pomiarów można wtedy dobrać zalecany rozmiar pończoch, które będą idealnie pasowały do sylwetki.

Pończochy samonośne spadają – jak temu zapobiegać?

Niektóre kobiety noszące pończochy samonośne borykają się z problemem ich opadania z nóg, zwłaszcza w trakcie chodzenia. Co zrobić żeby pończochy samonośne nie spadały?

Przyczyn spadania pończoch samonośnych może być sporo, na przykład mogą być to kwestia niedopasowanego wymiaru, niskiej jakości silikonowych pasków na pończochach, ich uszkodzenia lub zabrudzenia, a także nadmiernej śliskości albo potliwości skóry.

Aby zapobiec spadaniu pończoch, można wykorzystać poniższe porady:
– przed ich założeniem nie nanosić na ciało kremów, balsamów, maseł
– wyczyścić silikonowe paski z zanieczyszczeń
– zastosować pudrową zasypkę, która zmniejsza potliwość

Gdy pończochy nadal są dobre, ale na przykład mają niedopasowany rozmiar mankietu, można również spróbować nosić je razem z paskiem. Najlepiej zastosować wtedy pasek wyposażony w trwalsze metalowe zapinki, które nie są narażone na pękanie jak plastikowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *