Porady

Czy buty używane są zdrowe? Zakup obuwia dziecięcego

Dziecięce obuwie może być sporym wydatkiem, zwłaszcza wtedy, gdy stopy malucha rosną w intensywnym tempie, a rodzic musi kupować nową parę nawet co parę miesięcy. Czy w takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem będą buty używane?

Czy używane buty dla dziecka to dobry pomysł?

Używane buty dla dzieci można bez problemu kupić na różnych portalach ogłoszeniowych i aukcyjnych. Asortyment jest spory, dlatego można znaleźć wśród nich wiele modeli na każdą porę roku w różnych rozmiarach i wzorach. Dodatkowo kuszą bardzo atrakcyjnymi cenami.

Rodzice powinni jednak pamiętać, że zdrowe stopy ich pociech wymagają obuwia, które będzie odpowiadało im indywidualnie. Stąd tak wiele przestróg, aby nie decydować się na zakup butów dziecięcych z drugiej ręki.

Ryzyko deformacji i infekcji stóp

Dlaczego nie powinno się kupować obuwia używanego dla swojej pociechy? Warto zwrócić uwagę na dwa zagrożenia.

Przede wszystkim używane buty noszone wcześniej przez inne dziecko powodują ryzyko deformacji stóp. Podczas używania buty dla dzieci zmieniają swoją konstrukcję, dopasowując się do stóp. Gdy założy je inne dziecko, wtedy nie będą one już zapewniały właściwego dopasowania. To przekłada się na niebezpieczeństwo pojawienia się wad stóp.

Drugim zagrożeniem są infekcje. Używane buty, nawet wtedy, gdy zostały umyte i spryskane środkiem dezynfekującym, nadal mogą stanowić zagrożenie. Niebezpieczne są zwłaszcza infekcje grzybicze.

Gdzie kupować tanie i dobre obuwie dla dziecka?

Wobec tego najlepiej kupować obuwie dziecięce nowe, a także wykonane z wysokiej jakości materiałów i wyróżniające się odpowiednią, anatomiczną konstrukcją. Za takie buty nie trzeba również dużo płacić – gdzie można kupić je tanio?

Tanie i dobre buty wspierające zdrowie stopy dziecka można kupić przede wszystkim w sklepach internetowych. Często organizują one również różne promocje i proponują swoim klientom kody rabatowe, dlatego można kupić w nich markowe buty dla dzieci jeszcze taniej. Klienci sklepów internetowych mają prawo do zwrotu.

Promocji można szukać również w sklepach stacjonarnych – tam maluch może przymierzyć buciki przed zakupem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *